OtwórzMY! Konferencja edukacji kulturowej i włączającej 16-17 czerwca 2023

Zapraszamy na konferencję edukacji kulturowej i włączającej „OtwórzMY!”. Podczas dwóch dni spotkań i warsztatów poszukamy kreatywnych sposobów na tworzenie otwartej szkoły. Zajmiemy się m.in. różnymi formami plastycznymi, dramą, pomysłami na partycypację uczniowską i miejscem szkoły w społeczności lokalnej. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Szczegóły aktywności
OtwórzMY! Konferencja edukacji kulturowej i włączającej 16-17 czerwca 2023
Ucz otwartości 2022/2023
Centrum Edukacji Obywatelskiej
Działania ogólne CEO
2023-06-16 09:00
2023-06-17 17:00
Nie

OTWÓRZMY

Tematem przewodnim konferencji jest tworzenie otwartej i włączającej szkoły. Na naszym spotkaniu poszerzysz swoją wiedzę o tym, jak zadbać o relacje uczniów i uczennic, tak by zapobiegać dyskryminującym zachowaniom. Poznasz inne osoby, które chciałyby uczynić szkołę miejscem przyjaznym różnorodności i bezpiecznej wymianie myśli. Przećwiczysz niebanalne metody rozwijania umiejętności społeczno-emocjonalnych, jak też innowacyjne pomysły na to, jak włączać wszystkich w życie szkolnej społeczności. 

OTWÓRZMY

Zaprosimy Cię do refleksji nad tym, jak działania artystyczne i namysł nad kulturą mogą wspierać realizację naszych wspólnych celów. Poznasz nowe narzędzia ze świata sztuki, lingwistyki i nowych mediów, rozwijające kompetencje kreatywności i krytycznego myślenia. Pokażemy potencjał edukacyjny sztuki filmowej, otwierającej na nieznane, wywołującej emocje i chęć rozmowy z innymi. Doświadczysz twórczości pod okiem inspirujących artystów i artystek, zyskując inspiracje, które z powodzeniem dopasujesz do swoich potrzeb.

OTWÓRZMY

Podczas wspólnej pracy nie zapomnimy o potrzebach osób zaangażowanych w budowę otwartej szkoły: nauczycieli i nauczycielek, dzieci i młodzieży, a także rodziców. Zaprosimy Cię do pracy nad własnym (i cudzym) dobrostanem, bez którego trudno o zaangażowanie i entuzjazm do wprowadzania zmian. Poszukamy wspólnie odpowiedzi na potrzeby uczniów i uczennic, aby podejmując rozmaite działania, nie pominąć tego, co faktycznie ich interesuje. Znajdziemy również czas na wspólne świętowanie pomyślnego zakończenia wielu działań, jakie podejmowaliśmy wspólnie w tym roku szkolnym - programów Szkoła twórczych praktyk”, Szkoła otwartości” i Wychowanie to podstawa” oraz akcji Noc Bibliotek. 

Zapraszamy!

Aby zapisać sie do aktywności musisz mieć konto w naszym systemie.

Jeżeli masz już konto w systemie:

Zaloguj i zapisz się

Jeżeli nie masz masz jeszcze konta w systemie:

Załóż konto

Luma

Kontakt

Centrum Edukacji Obywatelskiej
ul. Noakowskiego 10/1
00-666 Warszawa
22 875 85 40
ceo@ceo.org.pl

NIP: 525-17-26-659
REGON: 012433534
KRS: 0000052758

Centrum Edukacji Obywatelskiej 2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone.